Got a
question?

Ask away. I’ll be happy to answer. Contact me

Slovakia Ring, 2. runda letos, pokalno prvenstvo in huda vročina

V soboto in nedeljo smo se zopet potepali na Slovakia Ringu. Tokrat je bila na sporedu endurance dirka in pa pokalno prvenstvo.

Pazi to: imeli smo 600 grupo. Grupa s samo 600 motorji (in nekaj 600+ zverin, ki niso ne tič, ne miš). Kok je to hudo!!! Nobenih problemov z litrcami, ki grejo gladko mimo na ravninah, potem se pa cjaziš za njimi kot bi šel po kruh na preostalih delih piste.

V soboto smo za endurance dirko združili moči nesojene GMŽ ekipe z lanske katastrofalne Slovakia Ring endurance dirke: Miha & jaz in ekipe moje prve uspešno izpeljane endurance dirke od lani na Pannonii – Jap Team: Mičo in Grum. Mičo je sicer japonsko povprečje kvaril z Urošovim BMW-jem, ampak kaj hočemo … Rabili smo “kanon futer” za 3 urno dirko. 😀 😀  (hec mora bit). Miha nam je postavil odlično štartno izhodišče, treba je bilo samo odvozit. 3h je velik zalogaj za 4 voznike, zato smo rekli, da bomo odpeljali, kolikor bomo želeli oz. kolikor se bo kdo počutil sposobnega. Mislim, da je bil to odličen cilj. 😀 če ti ni treba odpeljat, se bolj potrudiš, kot če bi se moral prisilit. Razmere konec koncev niso bile niti slučajno idealne, zato je bil kriterij nenavadno nizek. 😀 Miha je tako naredil dve 35+ minutne runde, ostali pa vsak po eno; Mičo je svoje odpeljal celo z bolečinami v kolenu. Ampak! Dosegli smo 3. mesto. In Grum si je celo dovolil zamuditi podelitev. Kakšna predrznost! 😀

V nedeljo smo imeli “samo” 3 runde treningov, potem pa dirka. Zaradi vročine mi je kar pasalo, da je bila naša dirka prva na sporedu in sem bila tako malo po 14h že fertik. Prvič v moji karieri, se mi zdi, da sem mirno prenesla, da je ob 14h že konec. Sicer bi se vozila vsaj do 17h, če se le da.

Motor je bil prejšnji dan pripravljen še za eno rundo endurance dirke oz. za poštukat, kar ne bi ratalo Mihatu odpeljat, torej vsaj pol ure. Kar pomeni, da bi moral tank držat 2x 20min. Bencina nisva imela več, ko sem bila na vrsti za drugo rundo. Recimo da je zdržal 2 rundi, ampak v krogu za dol s piste je pa nekje na sredini piste kapituliral in morala sem počakati na šlep službo. Pobiralcem razbitin se ni dalo narediti 10m obvoza in so mi motor kar čez travo peljali na prikolico. Mater sem bila jezna… No, nejevoljna v bistvu…. Pač povej, da se ti ne da, ga bom js porinila okoli. Sej vem – prepelujejo te motorje gore dole pri tej vročini cel dan, ampak…. Gume so pri teh temperaturah kot čigumi, kar pomeni, da so za sabo pobrale vso sveže pokošeno travo, ki jim je prišla na pot. Nekaj jo je seveda potem pristalo tudi za plastikami, za auspuhom in na drugih z roko težje dostopnih mestih. Skratka… Lahko bi nahranila kakšno kravo s količino trave, ki sem jo potem v boksih spucala z gum in motorja. Škoda da Sharkyjevi konji ne marajo take prehrane.

Na dirki za pokalno prvenstvo 2nRace sem dosegla 2. mesto, vendar je največja zmaga dneva pri 33°C odpeljat 10 krogov Slovakia Ringa —> 5,922km x 10=59,22km pri polni koncentraciji po svojih najboljših močeh oz. najvišjih hitrostih. V zraku je bilo 33°C, asfalt je imel okoli 50°C, pod ritjo pa Sharky s svojimi 95-103°C. Party on! Perforacija na pajacu je bila totalno neuporabna, prav tako zračniki na čeladi. Najtežji je bil krog po koncu dirke, ko greš dol s piste, kjer sem dobesedno hlastala za zrakom.

Štart dirke mi je uspel. Oz. bila sem z njim izjemno zadovoljna, saj sem pridobila nekaj mest. Skozi dirko me je sicer nekdo prehitel in se kar lepo odpeljal naprej. Sicer sem mu potem s kolikor toliko spodobno razdaljo sledila, nisem pa ga mogla ujeti. Nekaj več dela sem imela s sotekmovalcem na Triumphu, ki sem ga na koncu lepo ugnala. Sicer pa je bila dirka, kot sem že jamrala v tem poročilu, precej naporna. Sharky se je po nekaj krogih dobesedno zvijal: ročka zavore postane “čigumijasta”, čutiš vzmetenje, ki deluje čisto drugače kot v hladnem vremenu, skratka, občutki na motorju v prvih dveh v primerjavi z zadnjima dvema krogoma so bili kot dan in noč.

Khm, khm, khm….

Če so ti te nalepke morda všeč … Se priporočam za "sponzorska sredstva" pri nakupu bencina …

V drugem delu dirke sem tudi tokrat malo upočasnila tempo, ker 10 krogov z zaganjanjem kot svinja v buče pri tej vročini pač ne bo šlo. No, šlo bo v maline, to je pa tudi vse … Kljub temu je v praksi ura pokazala, da pa temu ni čisto tako. Najboljši krog je bil krog št. 9. Zakaj? Ker sem bila v zadnjih krogih v stanju popolnega varčevanja z energijo na vseh frontah – nežni manevri, ki so pripomogli k temu, da je bil motor miren na vstopu v ovinek, malo nežnejše zaviranje, ki mi je omogočilo mirnejši vstop v ovinek ter s tem višjo hitrost skozenj ter velika pozornost pri pospeševanju, predvsem na to, kako se odziva zavnji konec. Na kakšni luknji sva naletela na manjše težave “highside” narave, vendar nič pretirano hudega. Glavni izkupiček pa je bil, da ni bilo treba toliko fizično opravit na motorju in je tudi moje telo lahko preživelo tale ekstrem. Torej zopet ista ugotovitev kot zadnjič: ko vse počneš bolj nežno, med drugim tudi z obzirom na pregret material ter svojo bučo, je motor precej bolj miren po zaviranju in v vstopu v ovinek, kar pomeni višjo hitrost v ovinku, večjo varnost in boljši čas kroga. Spet imam nekaj lepih izhodišč za naslednjič.

In ko govorimo o naslednjič: Grobnik! Pa da vidimo, kako bo tam šlo. Lani me je vzmetenje nekaj šolalo, letos pa upam, da bova s Sharkyjem lepše izpeljala zadevno. Aja, imeli bomo tudi dirko za državno prvenstvo. Drži pesti, lepo prosim. 😀